نه غرب زده،نه شرق زده، فلک زده!

پیش درآمد:در دوران توحش و نادانی،مسیحیان همه چیز علم را از مسلمانان آموختند. ولتر

 

نمی دونم Yahoo 360 نعمته یا نقمت ؟به هر حال توفیق آشنایی با کسانی رو داری که اگه در عالم حقیقی ببینیشون باهاشون دست به یقه می شی. داشتم لیست دوستای دوستمو نگاه می کردم که چشمم خورد به پسر 21-22 ساله ای با موهای برق گرفته که جلوی سکو مانندی نشسته بود که روش آبجو و مشروب( تو بطری های رنگی) چیده بودن.رفیق رفیق ما هم یکیشو گرفته بود دستش و زهرمار می کرد.حالا من کاری ندارم آبجوهه الکل داشت یا نداشت،یا بطری هاش پر از مشروب بود یا نبود،دردم اینه که این همه جا و پزیشن و فیگور! تویی که عنوان ایرانی رو یدک می کشی، همه ی هویت و فرهنگت تو همین عکس خلاصه شده؟حتما افتخار هم می کنی؟اولش فکر کردم از این نخاله های ولنگاره که کل مسئولیتشون پر کردن باک ماشین سیستم خفنشونه ولی دیدم طرف رزومه ی تمیز و پرو پیمونی داره و به نوعی سرمایه ی علمی محسوب می شه خیر سر ننش! ولی خب، تف به علمی که معرفت و شعور ایجاد نکنه! یکی مثل این عالم بی دین،یکی مثل "بنده خدا" زاهد بی علم!این وسط خدا به داد من و تو برسه...

/ 12 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شيوا

خودتو ناراحت نکن!!! هر کاریمون کنن بازم جهان سومی هستیم...

جا مون

من از دوران طفولیت علاقه ای به زبان کسی شدن نداشتم ... اما اینکه جناب جا مون یا هامون عاقل دیوانه داریم یا نه و یا زیبای زشت رو داریم یا نه بر میگرده به تحقیق تفحص خود جناب علیتون (اشتباه ننوشتم منظورم همون جناب علیتونه )و صد البته نگفته واضح و مبرهن است که شما نهایت گردش چشم و گردنتون دیدن گره دینامیت ها دور کمر یا نهایتش شمارش تعداد دینامیت هاست ...و چه میفهمیم ما که واسه چی بسته شدن ...یا واسه چی شدیدا مخالفن ....اما تو اجالتا دست این شدیدا مخالف ها رو از دور ببوس که نظر و فکر کوتاهتون رو حد اقل تا اونجا برد که یادتون کسایی بودن یا هستن بمب به کمرشون ببندن... دیوونه ام ...

هامون

سلام جامون عزيزم ! چرا ناراحت شده ای ؟ من چيز بدی نگفته ام . قسمت دوم پيام من بيشتر شوخی است . برای اين بود که تو در پيامت گفته بودی و « وحشيانه مخالفم » ! . خب بهتر نبود که از واژه وحشيانه استفاده نميکردی ؟ --------------------- نظر من هم ديگه اينقدا کوتاه نيست . باور کن .

احسان

درود بر دوست عزيزم از اين که به وبلاگم سر زدين ممنونم حتما همین کار را خواهم کرد چرا که هدف وبلاگم از اول همين بوده است . اما بنابه شرايطي که پيش آمد بهتر ديدم چند پستی را درباره يکی از هنرمندان موسيقی اصيلی ايرانی بپردازم. به زودی ادامه مطالب گذاشته را قرار خواهم داد. منتظرت هستم. شاد و پيروز باشيد.

مرمر

خيلی ها اين کارا رو با کلاسی می دونن!‌من و تو بی کلاسيم لابد که خوشمون نمياد از اين کارا!

زاکان

سلوم فرصتی اگر دست داد حالی از عبيد زاکان بپرس .

عمقزی

حالا اینکه خوبه... من تو یکی از همین 360 تا وقتی علاقه مندیهای یکی از شاگرد اولهای شریف رو باز کردم کفم برید... علاقه به الکل کمترینش بود؟؟؟؟

چه تناقضی تو به دنبال خوابی و من ازش گريزونم. اين ميون اوضاع تو بهتره.