تا سال دیگه آپ بی آپ!!!

پیش درآمد:بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد

                            از آن که دلبر دمی به فکر ما نباشد

این روزا همه جا می نویسن:بهار آمد و سبزه دمید و جینگیلی مستون باشید و سبز و خرم و دلارو بتکونید و با لقد بزنید زیر غم و غصه. من نمی نویسم، بلکه گیج و مبهوت: جنب و جوش مردم و صفای طولانی میوه و بانک و مرغ و آجیل و درد و مرگ و ترافیک چمران و مدرس و صدر و نواب و جیب خالی و پز عالی و چرخیدن لباسا تو ماشین لباسشویی و کتک کاری رو می بینم. 

صدای بوق ممتد و بدو حراجش کردم و آژیر و ایستگاه بعد صادقیه و بجنب همه ی کارا مونده و استاد تا یه ماه دیگه خسته نباشید و ترقه و چقدر بنزین تو کارت سوخته و جون بچه هام ضرره رو می شنوم.

برگ تازه در اومده ی گلدون و سنگ قبر اموات و جنس شلوار لی و پرز قالی خشک شده و سر سبزه ی کوتاه و پوست دستای خسته و خاک روی مجسمه رو لمس می کنم.

بوی بنزین و دود و پودر لباسشویی و چوب نیم سوز و بالکن آب پاشی شده و باروت و جوهر نمک و سبزی سرخ کرده و لباس نو و یاس جانماز ترمه ی مادربزرگ و سمنوی ته گرفته رو می شنوم.

طعم قرص ویتامین سی و حلوای پنج شنبه آخر سال و سماقی که از پارسال مونده و تف سربالا و غذای حاضری و اردنگی ویژه ی افراد سهل انگار رو می چشم.

فلذا خدا رو شکر که سال 86 گذشت و حواس پنج گانه هنوز به قاعده اند!

 

 

 

پانوشت برای پست قبلی:نتونستم فیلمای آشغال جشنواره با فیلمای جشنواره ی آشغال رو نبینم. "دیوار" و "همیشه پای یک زن در میان است" و"هامون و دریا"و" آواز گنجشک ها" و "جعبه ی موسیقی" رو دیدم.

/ 15 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهدی

میدونی منم اومدم سینما فلسطین با دوستام دیدیم شلوغه رفتیم مرکزی اقلیما رو دیدیم ولی به نظر میرسید صف خانمها خلوت تره سال خوبی داشته باشی[گل]

شملک

من که امسال جشنواره رو تحریم کرده بودم

محسن عاصی

مغزم که سوت می کشد از حرف های تو داور میان بُهتِ خطایی نشسته است . . . . با سلام وبلاگ با یک چهار پاره ی جدید به روز شد. منتظر حضور سبز و نقد شما هستم. موفق و پیروز باشید.

یه دوست

دوست عزیزم بهار خیلی چیزهای دیگر دارد که ما نمی بینیم. شاید آدمی باشم که زیاد با ایتن بهار ذوق نکرده باشم ولی فکر می کنم شما هم بیشتر به جنبه های منفی توجه کرده اید. فقط باید کمی بیشتر دید.فکر کرد...[گل]

من

وجودمون از خداست حس کن که اونو داری.. ممنون که بهم سر زدی

بهنام

سلام از اينكه سر زدي ممنون. ولي اينها تنها خاطراتي از سربازيه. سربازي چند ماهيه كه تموم شده. و خدا رو شكر كه تموم شد.

خاله ریزه

سلام از این که سر می‌زنی ممنون...خوش‌حال میِ‌شم کامنت‌های شما رو می‌خونم... راستش این‌که همه‌ی این چیزهایی که گفتی رو درک کردی و به عبارتی لمسشون کردی خودش یه لذته...لذت از تغییر و دگرگونی... ..................... منم توی تعطیلات دوتا فیلم دیدم...دایره زنگی و مجنون لیلی...اظهار نظری هم در موردشون نمی‌کنم...آخه خیلی وقته حوصله‌ی جنجال و ندارم... ............ شاد باشی یاحق[گل]

سعیده

سلام[لبخند] مرسی که به بلاگ ما سه تا سر زدی.خب صادقانه بخوایم با موضوع کنار بیایم جزو تنها نفراتی هستی که واسمون نظر گذاشتن[نیشخند] خب البته ما هم به جایی سر نمیزنیم[چشمک] حالا چرا آپ نمیکنی؟

سعیده

آدرس بلاگ یادم رفت[خجالت]