خطرنامه ی نوروزی-قسمت آخر

پیش درآمد:رسیدیم و رسیدیم،کاشکی نمی رسیدیم

             تو راه بودیم خوش بودیم، سوار لاک پشت بودیم

بعد از عوارضی ساوه -تهران وایسادیم با همسفرامون خداحافظی کنیم.تا از ماشین پیاده شدیم طوفانی برپا شد که داشت لباس و دودمان و خودمونو برمی داشت می برد.ملت فقط عربده می کشیدن:خداحافظ.خداحافظ دیگه!!!  و می دویدن تو ماشیناشون.خیلی مراسم باشکوهی شد.اشک های حلقه زده شده رو باد برد!

جلوتر که رفتیم از شدت گرد و غبار،  آسمون قهوه ای پررنگ شده بود.خدایا نکنه می خواد زلزله بیاد!؟مثکه این زلزله و طوفان از یاسوج داره مارو تعقیب می کنه.خدایا من به این خوبی و نازی!چرا دوست داری من نباشم؟من اگه نباشم...!!!

قیافه ی خودمو تصور کردم که کله م مونده لای در ماشین وترکیده و مامانم می گه:دیدی چقدر عجله داشتی برگردی؟اجل تو همین تهرون مچتو گرفت!حالا برو جواب نکیر و منکر بده...

 جلوتر تر که رفتیم آسمون صاف و تا کمی آبی شد و یه بارون خوشگل زد همه ی خاکهای روی ماشینو گل کرد.عین داهاتی ها از دیدن شهرمون ذوق کردم و حتی می خواستم برم با میدون آزادی عکس بگیرم.

مثل همیشه واجب ترین کار بعد از رسیدن به خونه یا هتل ، اجابت مزاج بود و دو تا دستشویی به طرفه العینی پر شد.من و آبجی کوچیکه که ناکام مونده بودیم رفتیم چمدونا رو بذاریم سرجاش. آمممممما!

در ِ اتاقا قفل بود.موقع رفتن در همه رو قفل کردم و کلیداشو گذاشتم تو اتاق خودم.اما هرچی فکر می کردم یادم نمی اومد که کلید خودمو کجا قایم کردم.همزمان از دستشویی ها صدای جیغ و عربده می اومد که: چرا فقط آب داغ داریم،سوختم،برو اون فلکه رو باز کن!            آممممممما!

شیرفلکه ها کف یکی از کمدای اتاقم بود. ویترین ها و کابینتا و جاکفشی و توی کفشا و زیر فرشا و گلدونا و هرجا که می شد یه کلید رو قایم کرد گشتم.نبود که نبود!شک کردم که شاید با خودم بردم سفر و یه جا گم و گورش کردم اما بزنم به تخته اهل گم کردن نیستم.از فرط سردرگمی و عذاب وجدان سردرد گرفتم.

یهو آبجی کوچیکه گفت:من یه نسخه از کلید اتاقمو تو دسته کلیدم دارم.بنابراین خیلی شیک در اتاقشو باز کرد و رفت تو.منم عین گرسنه ای که جلوش قرمه سبزی می خورن نگاه می کردم.کلیدشو به بقیه قفلا امتحان کردیم ولی فقط داخل قفل می رفت و نمی چرخید.

خیلی شجاعانه ماجرا رو برای مامان و بابا که حالشون تعریفی نداشت بازگو کردم.مامان گفت: شاید بشه با اون کلید و سنجاق سر یه کاری کرد! -صدای خنده ی بقیه- شاید باورتون نشه مامان ِ قهرمان یک تنه همه شونو باز کرد.-خیط شدن ِ بقیه- یک آفتابه ی منحصر به فرد هم به من گرفت بدین مضمون:تو چه مهندسی هستی که نمی تونی یه قفل باز کنی؟؟؟

چقدر به امنیت خونه مون می نازیدیم! راستی ماهی قرمزی  هم بعد هشت روز زندگی در  منجلاب زنده بود.سبزه ها هم برخلاف نظر مامان سبز بودن فقط عین جنگل آمازون رشد کرده بودن!

/ 15 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
منو برق گرفته!!!

سلام سال نوت مبارک! عجب ماجراهایی داشتید! بنده هم کلی مخش شب داشتم! ولی شنبه انشاالله همشونو کپی می‌کنم! لامشکل! هو مدد

آ * ن * ت * ی * گ * و * ن * ه

حالا بالاخره معلوم شد کلید ها کجاست ؟؟؟!!! ماشاالله خانم والده هم که کلا مهندس ها رو بردن زیر سوال ...

سارای

سلامعلیکم... سفرتان پر خطر بادددد! میگم مهندس جان چرا حالا میخواستی با آزادی عکس بگیری...این روزها همه با میلاد عکس می اندازند...حتی داهاتی ها!...شما چطور؟![نیشخند] کلا این آبجی کوچیکه ها اعجوبه ای هستند...گویا شما هم محظور هستید.... دم مادرتان گرم!....آن هم از نوع تنوری اش!...ببینید اگر می شود چندتا کلاس نیز برای ما مهندسان آفتابه به دست بگذارند...به خدا ثواب دارد! راستی کلیدا کجا بید؟!

حسین

رسیدن بخیر. کلی جا رو فتح کردین که! یزدیها مثالی دارن که میگه شهر خشه، اما نه به این شدت که با میدون آزادیش عکس بگیری[چشمک] هیچوقت نفهمیدم مردم چرا برای دستشویی رفتن اینقدر عجله دارن، اونهم همیشه![سوال] این استادا دارن چی به ماها یاد میدن؟ جامغزیمون رو پر میکنن از فرمول‌هایی که به هیچ دردی نمیخوره. دریغ از یه ذره مهارت زندگی. همیشه ارزوی بلد بودن این کار به دلم بوده. کلاسی؟ جزوه آموزشیی؟ میشه با مادر گرامی صحبت کنید؟ میدونی رسوندن یه آدم به آرزوی همیشگیش چه ثوابی داره؟ بابام همیشه تعریف میکنه که عموی بزرگم به نظام آموزشی و معلم بابام درود میفرستاده که چرا به شماها آچارها رو یاد نمیدن. چرا نمیدونی آچار 14 کدومه؟ پس تو مدرسه چی یادتون میدن؟ خاک تو سر معلمتون کنن[نیشخند] پ‌ن. امسال تا حالا یه قسمت خیلی خوب داشته و اون سفر معرکه‌ش بود!

شملک

به به رسیدن به خیر باد

کیا

سلام خسته سفر نباشی خیلی باحال مینویسی کلی لذت بردم دوست داشتی یه سر به ما بزن

غریبه

حالا کلید خودت کجا بود؟ پیدا شد؟![نیشخند]

افسانه

طفلی مامان و بابا[نیشخند] ............. من هر بار که از سفر برمی گردم از دیدنش ذوق مرگ می شم ... دوست دارم تهران رو با همه بدیهاش( ترافیک و دود .. )

شیطان

راسی واسه چی مهندس شدی وقتی قفل بازکردن نمیدونی .. [قهقهه] سلام